Jak pozbyć się taktów?? Wpisywanie nut

• Apr 5, 2017 - 15:57

Mam problem. Chciałbym pisać utwór bez podziału na takty, ale... czy jest to w ogóle możliwe?

Przyczyna: Normalnie jest ogromny problem z zastępowaniem nut, bo albo coś się przy okazji kasuje, albo pojawiają się dodatkowe pauzy, żeby długości taktów się zgadzały. Dlatego ja tych taktów nie chcę.

Większość pewnie już mnie znienawidziła za samą myśl pozbycia się taktów :) Ale właśnie tak potrzebuję tego używać i tak chcę się bawić. Czy natrafił ktoś na sposób? Albo inny program o takiej prostej funkcjonalności? Przeczesałem już wiele MB internetu i nawet nie mam pomysłu, gdzie dalej szukać.

Z góry dziękuję.


Comments

Napiszę wprost: gówno prawda, to co Pan napisał, gdyż temat był już omawiany, np. tutaj:
https://musescore.org/pl/node/25303
Bardzo prosiłbym też o stosowanie się do:
Przed wysłaniem zapytania lub zgłoszeniem problemu zalecamy najpierw przeszukać forum.
https://musescore.org/pl/node/88121 - ten użytkownik również nie przeszukał forum.
W prawym górnym rogu strony jest wyszukiwarka, z którą polecam się oswoić... zanim napisze Pan (i cała reszta Panu podobnych "Poszukiwaczy zaginionej Arki"), ile stron w necie przekopali i ile godzin zajęło im poszukiwanie odpowiedzi. Jeśli ma Pan jakiekolwiek dodatkowe pytania, to proszę kontynuować w pierwszym założonym temacie dot. danego problemu.

Pozdrawiam,
Gootector

In reply to by Gootector

Podoba mi się Pańska zapewne wrodzona uprzejmość, bardzo dużo mówi o kulturze osobistej jej użytkownika.
Szukałem, nie znalazłem - może źle szukałem, może źle radzę sobie z angielskim, może nie chciałem czytać KAŻDEGO tematu sprzed x lat, ale żaden człowiek Pańskiego pokroju nie będzie mi wciskał, że kłamię. W sumie jest to nawet karalne.
Poza tym nie podaje Pan rozwiązania, ale jedynie pewne obejście, na które też już wpadłem. Dzięki, tylko że ten sposób nie do końca działa, bo nadal pozostaje problem z podmianą nut.
Jeśli się Panu nie podoba temat, to proszę nie odpowiadać. Nikt Pana nie zmusza, a Pana komentarze nie są dla mnie pomocne.
Pozdrawiam również.

In reply to by Damian Konrad …

Nie ma, ponieważ wprowadzanie nut w MuseScore jest oparte na całkowicie odmiennych założeniach. Tworzenie partytury w NWC jest jak budowanie z klocków LEGO i przypomina bardziej rozwiązania znane z sekwencerów. MuseScore to na wstępie sformatowany i uporządkowany dokument. Chociaż NWC ma też z góry ustalone metrum i tonację (4/4, C-Dur/a-moll), to jednak mamy te wrażenie swobody, że nie jesteśmy ograniczeni formatowaniem dokumentu i możemy skupić się na komponowaniu. MuseScore to świetny "przepisywacz" partytur, ale bardzo słabe narzędzie do komponowania. Podobnie zresztą jak Sibelius i Finale, które też są bardziej do przepisywania niż komponowania. Z tym że Finale znacznie wyprzedza produkt firmy Avid pod względem możliwości odtwarzania samego zapisu nutowego.

Do you still have an unanswered question? Please log in first to post your question.