Autorské právo v Musescore 2.0

• Sep 6, 2014 - 10:02

Dobrý den,

je tu takový problém. Už to, že nelze autorské právo upravovat po dvojkliku jako tomu bylo u starších verzí, je mínus, ale navíc v "Soubor -> Informace", kde se nově autorské právo upravuje, nelze psát pod sebe, všechno je to v jednom řádku. Nešlo by s tím něco udělat? Díky


Comments

A další věc je, že bych rád nějak nastavil, aby se mi při každém spuštění nezapínal defaultní styl, je to možné?

In reply to by JirkaDEN

Předem podotýkám, že jsem nic nezkoušel, jen jsem si prošel dialog pro nastavení a nabídku pro styly. V nastavení na kartě Obecné je v části Cesty cesta ke složce se styly - Složka pro styl. V hlavní nabídce Styl je možnost uložit styl - Uložit styl....

Fungovalo by to/Nefungovalo/v současnosti nefunguje, kdyby se změněný styl uložil třeba do té přednastavené cesty, nebo jinam, a pak by bylo potřeba tu cestu změnit? Takto bych očekával, že se má program chovat. A jestliže styly v té složce nenačítá automaticky, ale slouží to pro jiný dialog, aby už tam byla uvedena jako první volba tato cesta:

Na kartě Noty je Část Výchozí soubory, a v ní položka Styl. Je potřeba po uložení uložený styl přes dialog otevřít?

Přišel jsem jen na to, že když si v nabídce Soubor → Informace... → Informace o notovém zápisu přidáte přes Nový další pole (značku), nazvané např. Den mých narozenin, a vyplníte je, tak když potom přejdete na nabídku Styl → Upravit styl → Záhlaví, Zápatí a čísla, můžete k zástupnému symbolu v Text zápatí - a například umístění: Uprostřed: $:copyright:, toto pole přidat: $:Den mých narozenin:

Vložený text z Informace o notovém zápisu se pak objeví na dalším řádku, zarovnaný třeba jako v tomto případě na střed, ale může být zobrazen nalevo i napravo, když pole (zástupný řetězec) umístíte do příslušného okna. Samozřejmě k tomu můžete využít kterékoli pole, které už v tom dialogu sinformacemi o notovém zápisu je. Pokud je toto způsob, který vám pomůže, bude stačit, tak máte vyhráno.

Když budete chtít ovlivnit řez písma (tučné, kurzíva), použijte k tomu editor, který je dostupný na téže kartě také (Záhlaví, Zápatí a čísla): Klepněte na ty tři tečky vedle okna, do kterého se zapisuje "zástupný řetězec" (např. $:copyright:), objeví se okno Upravit HTML text. Na více řádků dostanete vložená pole stisknutím klávesy Enter.

Dobrý den vespolek.

Taky mám problém s autorským právem. Chtěl bych vědět, jestli je nějaký uživatelsky příznivý způsob, jak zadat značku copyrightu ©. Mám dojem, že u starších verzí stačilo napsat malé c v závorce (c) a program to překonvertoval. U nové verze se to nekonvertuje. Nezbývá mi, než si v operačním systému najít mapu znaků a v té vyhledat příslušný symbol a ten zkopírovat do textu.

A když už jsem u toho, hodily by se též symboly pro Creative commons. Těch je víc podle toho, o kterou verzi se jedná - co se má dodržet.

Děkuji

Do you still have an unanswered question? Please log in first to post your question.