Zmiana rozmiaru nut i wysokości pięciolinii

• Aug 1, 2018 - 13:07

Jak dokonać edycji rozmiaru nut oraz wysokosci pięciolinii_


Comments

Rozmiar nut i wysokość pięciolinii określona jest w menu Układ -> Ustawienia strony -> Skalowanie pięciolinii. Jest tam zdefiniowana w milimetrach wartość 1 sp - podstawowej jednostki występującej w MuseScore. 1 sp (skrót od space/spatium) jest to odległość pomiędzy dwiema sąsiednimi liniami pięciolinii. Zmieniając standardową wartość sp = 1,764 mm na inną mamy wpływ na rozmiar nut i wysokość pięciolinii oraz wszelkich rozmiarów wyrażonych w sp.

In reply to by Vinella

Vinella - że Ci się chciało to pisać :D Ja wkleiłbym mu swój (tzn. Twój) komentarz: https://musescore.org/pl/node/73796#comment-340476 i z głowy.
Ogólnie to nie rozumiem takich ludzików. Pewne analogie w budowie interfejsu powtarzają się jak mantra w masie różnego softu. Ale rozumiem, że ktoś nie używa procesora tekstu, np. MS Worda. A MuseScore'a używa? To jak to jest - Worda nie używa, a MuseScore używa... Eee… ?
https://musescore.org/pl/tutorials - Samouczki... Szymonie pięćset sześćdziesiąty ósmy.
Swoją drogą - sądząc po komentarzu - jego budowie i samej treści, na całe szczęście nie mamy do czynienia z żadnym wybitnym naukowcem nauk wszelakich. (Uff... Przynajmniej nie będzie się wykłócał.) Nie będziesz, Szymonie pięćset sześćdziesiąty ósmy? :D

Do you still have an unanswered question? Please log in first to post your question.