Prohlídka MuseScore - sdílejte a tiskněte svůj notový zápis

MuseScore vám usnadňuje dostat notový zápis na papír, ale stejně tak je pro hudebníka v jednadvacátém století důležité, že MuseScore poskytuje skvělou výbavu pro elektronické sdílení notových zápisů.

Ve vašem počítači

MuseScore program postavený na myšlence, že to, co vidíte na obrazovce, je to, co dostanete, když to vytisknete. Takže když to na obrazovce vypadá dobře, bude to na papíře vypadat ještě lépe. Můžete tisknout přímo z programu, nebo můžete notový zápis Souborový formát do formátu PDF a do obrázkových formátů PNG a SVG. A ať není mýlka: kvalita výstupu z MuseScore je stejně tak dobrá jako u komerčních programů, za které se platí. Klepněte na úryvek s ukázkou níže, což je soubor ve formátu PDF vytvořený v MuseScore.

Textový dokument
Přídavný modul tvůrce úryvků vám umožní snadnou tvorbu obrázkových souborů obsahujících na straně pouze noty - prázdné místo okolo je automaticky oříznuto - pro usnadnění vkládání při zpracování textů v textových editorech nebo do jiných dokumentů.

MuseScore může zavést data z formátu a vyvést data do formátu file format , jenž umožňuje sdílení notových zápisů mezi různými notačními programy. Pokud jste tedy již vytvořili ve Finale nebo Sibeliovi nějaké noty, můžete je v nich vyvést do MusicXML, potom zavést do MuseScore a pokračovat v práci, a mít noty a většinu značek netknutých. A také můžete vyvádět do MusicXML z MuseScore, takže se k vašim souborům dostanou lidé, kteří používají jiné programy. MuseScore také zavádí a vyvádí MIDI. A protože je MuseScore program s otevřeným zdrojovým kódem, lidé často přispívají převodníky do a/nebo z jiných zvláštních formátů (např. ABC, LilyPond, Capella, Band-in-a-Box, Impro-Visor). MuseScore by dost dobře mohl být nejlépe propojeným notačním programem, který kdy byl!

Na internetu

Nejvíce vzrušující možností poskytovanou MuseScore jsou stránky musescore.com určené ke sdílení notových zápisů. Vytvořte si tam účet, a můžete své notové zápisy nahrávat přímo na server, který pak ostatním umožní vaše notové zápisy prohlížet, přehrávat, tisknout nebo stáhnout. Je poskytována úplná sada společenských síťových nástrojů, umožňující vám sdílení notových zápisů na musescore.com, tak jako můžete sdílet zvuk na stránkách SoundCloud, obrázky na stránkách Flickr, nebo videa na stránkách YouTube. Jednou z nejskvělejších vlastností musescore.com je, že se notový zápis při přehrávání automaticky pohybuje, takže jej diváci mohou sledovat daleko lehčeji. Animovaný notový zápis můžete dokonce vložit do jiných internetových stránek, jako jsou tyto:

http://musescore.com/marcsabatella/scores/40959

Video s notovým zápisem
Stránky vám umožňují i seřízení vašeho notového zápisu s videem na YouTube, takže můžete animovaný notový zápis sledovat zároveň s jakýmkoli nahraným vystoupením. Klepněte na obrázek vpravo a podívejte se na tuto funkci v činnosti.

Dále MuseScore poskytuje schopnost nahrávání zvuku přímo z MuseScore na stránky SoundCloud prostřednictvím přídavného modulu . Je to tedy jen otázka pár klepnutí, abyste se dostali od dokončení svého notového zápisu v MuseScore k tomuto:

http://soundcloud.com/marc-sabatella/hymn-for-peter

V přenosném zařízení

iPad

Pokud máte iPad, stáhněte si aplikaci MuseScore Sheet Music Viewer , ke stahování a pro zobrazení vašich notových zápisů z musescore.com. Také z MuseScore: aplikace zdarma Open Goldberg Variations , která obsahuje celý notový zápis nadčasových Goldbergových variací Johanna Sebastiana Bacha a profesionální nahrávku od Kimiko Ishizaka, s animací notového zápisu ve skutečném čase, když posloucháte tuto úžasnou hudbu.

[[nodetitle:Prohlídka MuseScore - poslouchejte svůj notový zápis přehrávaný počítačem|Předchozí]] [[nodetitle:Prohlídka MuseScore - pracujte tak, jak se vám to líbí|Další]]